Wrzesień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
opcje
grafika
W krainie ogrodów
19-11-2013

Turystyka ogrodowa, czyli zwiedzanie najpiękniejszych ogrodów, jest znana na zachodzie od dawna. W Polsce ten rodzaj spędzania wolnego czasu dopiero się rozwija. Powstaje coraz więcej ogrodów pokazowych przy dużych centrach ogrodniczych, a nawet właściciele prywatnych ogrodów udostępniają je do zwiedzania. Turystyka ogrodowa to sposób na udany weekend poza domem. Można delektować się pięknymi widokami oraz podpatrzyć ciekawe pomysły, które potem wykorzystamy w swoich ogrodach.

Ogród romantyczny, Ogród japoński, Altana z pawiem, Leśny zakątek, Zakątek nad Stawem, Sucha rzeka, Studnia, Ogrody: angielski, wiejski oraz zimowy – to wszystko można podziwiać w Ogrodach Pokazowych „KAPIAS”.

Ogrody „KAPIAS” - jedno z piękniejszych miejsc w Polsce przyciąga nie tylko miłośników ogrodów. Zachwyca latem i jest cudowne jesienią. Rośnie tam kilka tysięcy gatunków i odmian różnych roślin. Całość podzielono na tematyczne zakątki i zaułki. W ogrodach znajdują się ławeczki i altanki, gdzie można odpocząć i zauroczyć się widokami. Jest labirynt, igloo porośnięte roślinami oraz „hotel dla owadów".

Z myślą o najmłodszych przygotowano ścieżkę edukacyjną poświęconą tematowi: Ogród i jego znaczenie w naszym życiu. Są place zabaw.

Ogród jest czynny od marca do grudnia, jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Wstęp do ogrodu jest bezpłatny. Na terenie Ogrodów Pokazowych znajduje się restauracja (przewijak dla dziecka w środku) oraz Centrum Ogrodnicze.

Cykliczne imprezy organizowane w Ogrodach KAPIAS:

  • Dni Otwarte Ogrodu
  • Noc w ogrodzie
  • Kolory Września
  • Spotkanie przy Choince

 


Wyświetl większą mapę

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
Pdf